Järeltöötlus

Meie järeltöötluse võimalused:

 • Foliotrükk - protsess, mille abil kantakse foolium trükivormilt trükitavale materjalile. Fooliumtrükki kasutame peamiselt käsitsi köidetud ajakirjade ja raamatute selgade trükiks, kuid ka kutsete ja muude trükiste valmistamiseks. Värvidest kasutame peamiselt kulda ja hõbedat, kuid võimalikud on ka teised variandid – must, punane, roheline, sinine, pronks. Hea meetod eksklusiivsuse rõhutamiseks! 
 • Stantsimine - tulemuseks on erikujuliste trükiste saamine. Stantsime mappkaasi, etikette, pakendeid,  karpe, lauarääkijaid, erikujulisi visiitkaarte jpm.
 • Nuutimine - surujälg, mis saadakse paberi või papi painutamise hõlbustamiseks. Nuutimist (ehk soonimist) kasutame postkaartide, kutsete, vihikute kaante valmistamisel, mille grammkaal on üle 170g.
 • Voltimine - trükitud poogna või selle osa kokkumurdmine vihiku, voldiku jms. saamiseks.
 • Nummereerimine - kasutame kuni 6 numbrimärgiga piletite, kupongide, kliendikaartide, isekopeeruvate blankettide jms trükiste numereerimiseks. 
 • Lamineerimine - võib jagada tinglikult kahte klassi. Esimene on kile pressimine- kuumutamine raamatu-, ajakirja- või dokumendikaantele, postkaartidele jne. Üldjuhul on tegemist suuremate tiraažidega ja töö teostatakse suureformaadilisel rullkilet tarbival lamineerimisseadmel. Teine on rinnasiltide, nimekaartide, menüüde, töötõendite (formaat kuni A3) jms lamineerimine. Töö teostatakse nn kiletaskuid kasutaval poognalaminaatoril. Laminaat lisab tootele nägusust, niiskuskindlust ja vastupidavust ning kaitseb seda pleekimise, märgumise ja kulumise eest.

Köitmisvõimalused:

 • Klamberköide -  väljaannete kokkuvõetud poognad kinnitatakse seljalt traatklambriga. Kasutame väiksemahuliste ajakirjade ja õhemate, kuni 64-leheküljeliste trükiste puhul.
 • Liimköide - raamatublokk kinnitatakse sünteetilise liimiga seljalt, kasutamata traati või õmblust. Kasutame pehmeköiteliste raamatute või brošüüride valmistamisel. Kogustel kuni 200 tk kasutame PUR liimköidet, mis digitrükitud raamatutel tagab väga tugeva köite! Soovituslik trükistele, mille lehekülgede arv on üle 64. 
 • WIRE-O ehk kammköide - tihti tuntakse Eestis ka spiraalköite nime all (kuigi need omavahel erinevad). Trükitud lehed kinnitatakse omavahel traadiga, mis varieeruvad värvi ja suuruse poolest. Kammköidet kasutatakse laialdaselt kalendrite, märkmikute, juhendite, käsiraamatute, kataloogide puhul. Avatuna laual korralikult lahti ja mugav lehitseda. 
 • Kõvaköide - raamatute köitmine kõvade kaante vahele. Pakume nii liimköites (PUR) sisuplokkidele kui ka õmmeldud kõvaköidet. Õmmeldud kõvaköide on soovituslik oma köitetugevuse poolest mahulisematele raamatutele.  
 • Käsitisi kõvaköide - köidame ajakirjade ja ajalehtede aastakäike, diplomitöid. Parandame vanu raamatuid (ümberköitmine). Teostame raamatu kaantele ja seljale trükki.